WspierajMY! WPiA aktywnie włącza się w edukację obywatelską

WspierajMY! Nasz Wydział aktywnie włącza się w edukację obywatelską i działania na rzecz dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży.

W piątek gościliśmy u nas Panią Minister Edukacji Narodowej Barbarę Nowacką wraz z Pomorskim Kuratorem Oświaty Grzegorzem Krygerem oraz Dyrektorami i Nauczycielami pomorskich szkół, którzy wzięli udział w Konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku we współpracy z Pomorską Izbą Adwokacką, Fundacją UNAWEZA i Kreatywna Pedagogika.
Gościem specjalnym wydarzenia była Martyna Wojciechowska-dziennikarka i twórczyni projektu „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Pan Dziekan WPiA UG dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG otwierając wydarzenie, wspomniał o najnowszych projektach edukacyjnych realizowanych przez pracowników Wydziału. Wraz z Prodziekan dr hab. Małgorzatą Balwicką-Szczyrbą, prof. UG, Zespołem ds. Promocji oraz Pełnomocnikami Dziekana opowiadaliśmy naszym Gościom o:

• Podcastach "Raz na WOSie, raz pod WOSem" dotyczących najtrudniejszych i najwyżej punktowanych zadań maturalnych obejmujących zagadnienia prawne. Wykładowcy WPiA w ciekawy, energiczny sposób opowiedzieli o maturalnych life-hackach - jak uzyskać "maxa" z tych zadań, które przysparzają najwięcej problemów uczniom.

• Książce „Zanim zapytasz Google`a” czyli 15 lekcjach świadomego obywatela skierowanej do wszystkich uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich.

Nasi Pracownicy w niezwykle przystępny sposób omawiają w poszczególnych rozdziałach zarówno kwestie dotyczące praw człowieka i obywatela, jak i zagadnienia dotyczące umów cywilnoprawnych czy prowadzenia działalności gospodarczej.

Data publikacji: poniedziałek, 7. Październik 2024 - 11:18; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Październik 2024 - 11:55; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski